info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The NDP-5512-Z30 camera belongs to the Autodome IP Starlight 5000i series. This 2MP camera delivers sharp and detailed images, sufficient for identifying objects and activities within the surveillance area.
Key Features:
| Camera functionality | Intelligent defog |
| Color | White |
| Color (lx) | 0.0186 lx |
| Effective pixels (H x V) | 1945 x 1097 |
| Ethernet type | 10/100BASE-T |
| Input voltage (VAC) | 21 – 30 VAC |
| Iris control | Automatic |
| Lens aperture (/F) | 1.60 – 4.40 /F |
| Lens focal length (mm) | 4.50 – 135 mm |
| Lens zoom (x) | 30 x |
| Material | Housing: Aluminum; Sunshield: Outdoor |
| Monochrome (lx) | 0.0040 lx |
| Operating temperature (°C) | -40 – 60 °C |
| Pan range (°) | 0° – 360° continuous |
| Pre-position accuracy (average) (°) | 0.10 ° |
| Protocols / standards | IPv4; IPv6; UDP; TCP; HTTP; HTTPS; RTP/RTCP; IGMP V2/V3; ICMP; ICMPv6; RTSP; FTP; ARP; DHCP; APIPA |
| Sensor type | 1/2.8 inch CMOS |
| Storage temperature (°C) | -40 – 60 °C |
| Video compression | H.264 (ISO/IEC 14496-10); M-JPEG; H.265/HEVC |
| Weight (kg) | 3.25 kg |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 41 | Visitors Counter: 14885529
About | Recruitment | News | Contact Us