info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The NDP-5523-Z20C camera belongs to the Autodome IP Starlight 5100i series. This 4MP camera delivers high-detail, clear images, allowing for accurate identification of objects and activities in the surveillance area.
Key Features:
| Camera functionality | Intelligent auto exposure; Intelligent dynamic noise reduction; Intelligent defog; Tamper detection |
| Color | White |
| Color (lx) | 0.0050 lx |
| Effective pixels (H x V) | 2560 x 1440 |
| Ethernet type | 10/100BASE-T |
| Input voltage (VAC) | 21 – 30 VAC |
| Iris control | Manual |
| Lens focal length (mm) | 6.50 – 125 mm |
| Lens zoom (x) | 20 x |
| Material | Housing: SPCC |
| Monochrome (lx) | 0.0020 lx |
| Operating temperature (°C) | -10 – 60 °C |
| Protocols / standards | IPv4; IPv6; UDP; TCP; HTTP; HTTPS; RTP/RTCP; IGMP V2/V3; ICMP; ICMPv6; RTSP; FTP; DHCP; APIPA |
| Sensor type | 1/2 inch CMOS |
| Video compression | H.264 (ISO/IEC 14496-10); M-JPEG; H.265/HEVC |
| Weight (kg) | 2.10 kg |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 25 | Visitors Counter: 14708278
About | Recruitment | News | Contact Us