info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The PN8008-ZA is a dual-channel, 8-zone IP network audio adapter supporting simultaneous IP audio encoding and decoding. It converts analog audio sources such as microphones, MP3, CD, or media players into IP audio streams, and decodes IP audio back to analog output for preamplifiers, mixer amplifiers, or active speakers
Key Features
| Model | PN8008- Z A |
| Description | 8 Zone IP Network Audio Adapter |
| Protocol Support | TCP/ IP, UPP, IGMP (multicast) |
| Transm it Speed | 10/ 100Mbps |
| Sam pling Rate | 16K-48KHz |
| Audio Form at | MP3/ MP2 |
| Display | 4.3 "capacitive touch screen |
| Input sensitivity | MI C:20m v/ AUX: 250m v |
| Line output level | 0.775V 1V/ 1KΩ, Default 0.775V/ 1KΩ |
| Frequency Response | 160Hz~ 16KHz |
| THD | ≤ 0.3% |
| S/ N Ratio | ≥ 65dB |
| Trigger input | 2CH control input / 2CH 100V input |
| Output mode | 2CH control output / 2CH AC220 output / 8 zone out put |
| Output power | 3000W |
| Working Temp | -20 to + 60 |
| Humidity | 10% ~ 90% |
| Power Consumption | ≤ 35W |
| Power Supply | AC110V-230V, 50- 60Hz |
The PN8000-CSLD is an IP network announcement microphone (also known as an IP zone call station) designed to broadcast announcements to designated speaker zones via a network. The device can be installed anywhere within a LAN network.
View detail
The PN8000-HC IP network audio system controller is a high-performance solution designed for managing and distributing audio over an IP network. Designed for optimal performance, it ensures high-quality audio transmission in a variety of environments, including commercial, industrial, and residential settings.
View detail
The PN8032-FA serves as an interface between the fire alarm system and IP-based PA system. It supports 16 independent control inputs to trigger automatic broadcasts of pre-recorded Alert, EVAC, or Clear messages during emergencies.
View detail
The PHA amplifier series consists of high-power PA amplifiers utilizing Class-D switching power supply technology.
This design delivers minimal power consumption and high efficiency—up to 85%. As a result, these amplifiers save rack space, generate less heat, and have a longer lifespan.
View detail
The PV8000-AC2 is a high-to-low level audio signal converter designed to work with 100V distributed loudspeaker systems.
View detail
The PV8000-CSE2 is a call station extension designed for use with a remote announcement microphone in a voice alarm system.
View detail
The PV8050-MC2 is a multi-functional voice alarm and evacuation controller integrating remote PC software, zoning functions, signal line and amplifier monitoring, speaker monitoring, power management, recording, SD card slot, emergency microphone, and fire alarm interface.
View detail
The PV8050-RT2 is an 8-zone emergency announcement router (voice alarm router), playing a crucial role in public address and evacuation (PA & Voice Alarm) systems.
View detail
The PA200-UDTB is an audible alarm device designed for emergency notification systems, allowing for flexible activation via automatic signals and manual operation.
View detail
The PA200-PA is a pre-amplifier mixer panel for public address (PA) systems, offering flexible connectivity and control over multiple audio sources.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 34 | Visitors Counter: 15175078
About | Recruitment | News | Contact Us