info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The CNB KNU324 32-channel IP video recorder is an NVR (Network Video Recorder) used to connect, manage, and store footage from up to 32 IP cameras in a surveillance system.
Key Features
| KNU324 | |
| Video/Audio Input | |
| IP Video input | 32ch |
| Two-way audio input | 1ch, RCA |
| Network | |
| Incoming bandwidth |
Smart Off:384Mbps Smart On:200Mbps |
| Outgoing bandwidth | |
| Remote connection | 128 |
| Protocols | TCP/IP, P2P, NTP, DHCP, PPPoE, HTTP, HTTPS, DNS, DDNS, SNMP, SMTP, NFS, RTSP, 802.1x, IPv6, IPv4 |
| Video/Audio Output | |
| HDMI/VGA output |
VGA: 1920x1080p/60Hz, 1920x1080p/50Hz, 1600x1200/60Hz, 1280x1024/60Hz, 1280x720/60Hz, 1024x768/60Hz
HDMI1/HDMI2(HDMI audio output is not supported): 4K (3840x2160)/30Hz, 1920x1080p/60Hz, 1920x1080p/50Hz, 1600x1200/60Hz, 1280x1024/60Hz, 1280x720/60Hz, 1024x768/60Hz |
| Audio Output | 1ch, RCA |
| Recording Resolution | 32MP/16MP/12MP/8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/960p/720p/D1/2CIF/CIF |
| Synchronous Playback | 16ch |
| Corridor Mode Screen | 3/4/5/7/9/10/12/16/32 |
| Decoding | |
| Compression | H265+, H.265, H.264 |
| Live view/ Playback | 12MP/8MP/6MP/5MP/4MP/3MP/1080p/960p/720p/D1/2CIF/CIF |
| Capability |
Smart Off 2 x 32MP@30, 4 x 16MP@30, 5 x 12MP@30, 8 x 4K@30, 12 x 5MP@30, 16 x 4MP@30, 32 x 2MP@30 Smart Off 1 x 32MP@30, 3 x 16MP@30, 4 x 12MP@30, 6 x 4K@30, 9 x 5MP@30, 12 x 4MP@30, 24 x 2MP@30, 32 x 720P@30 |
| Hard Disk | |
| SATA | 4 SATA interfaces |
| Capacity | up to 16TB for each disk (The maximum HDD capacity varies with environment temperature) |
| Disk Array | |
| Array Type | RAID 0, 1, 5 |
| External Interface | |
| Network Interface | 2 RJ-45 10M/100M/1000M self-adaptive Ethernet Interface |
| Serial Interface | 1 x RS232, 1 x RS485 |
| USB Interface |
Front panel: 2 x USB2.0 Rear panel: 2 x USB3.0 |
| eSATA | 1 |
| Power Output | 12V |
| Alarm In | 16ch |
| Alarm Out | 4ch |
| General | |
| Power Supply |
100 ~ 240 VAC Power Consumption: ≤ 35 W( without HDD ) |
| Working Temperature | -10°C ~ + 55°C, Humidity ≤ 90% RH(non-condensing) |
| Dimensions (W×D×H) | 442mm × 426mm × 89mm |
| Weight (without HDD) | ≤ 5.5Kg |
Korean security camera company CNB established in 2000, popular brand in the US and Europe
View detail
5MP Panoramic Pancake, 5 Mega/10fps, Panomorph Lens, Two-way Audio, PoE, Onvif Profile S
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 26 | Visitors Counter: 14926583
About | Recruitment | News | Contact Us