info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The NDP-7604-Z12L camera is part of camera PTZ Autodome 7100i IR 12x. It features a 8MP resolution, capable of capturing clear and detailed images, ideal for identifying objects and activities in the surveillance area.
Key Features:
| Camera functionality | Geolocation; Audio detection; Backlight compensation (BLC); Intelligent auto exposure; Contrast enhancement; Sharpness enhancement; Intelligent defog; Pixel counter; Tamper detection; Saturation; Brightness; Display stamping; Color hue |
| Color | White |
| Color (lx) | 0.2998 lx |
| Effective pixels (H x V) | 5544 x 3694 |
| Ethernet type | Auto-sensing; 100BASE-TX; 1000BASE-T; Full duplex |
| Input voltage (VAC) | 24 VAC |
| Iris control | Automatic (with manual override) |
| Lens aperture (/F) | 2.8 – 4.5 /F |
| Lens focal length (mm) | 9.3 – 111.6 mm |
| Lens zoom (x) | 12 x |
| Material | Anodized cast aluminum |
| Monochrome (lx) | 0.1430 lx |
| Operating temperature (°C) | -40 – 50 °C |
| Pan range (°) | 0° – 360° continuous |
| Pre-position accuracy (average) (°) | 0.10 ° |
| Protocols / standards | IPv4; IPv6; UDP; TCP; HTTP; HTTPS; RTP/RTCP; IGMP V2/V3; ICMP; ICMPv6; RTSP; FTP; ARP; DHCP; NTP |
| Storage temperature (°C) | -40 – 70 °C |
| Video compression | H.264 (ISO/IEC 14496-10); M-JPEG; H.265/HEVC |
| Weight (kg) | 5.79 kg |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 14 | Visitors Counter: 14885961
About | Recruitment | News | Contact Us