info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The NDP-7602-Z30CT camera is part of camera PTZ Autodome 7100i IR 30x. It features a 2MP resolution, capable of capturing clear and detailed images, ideal for identifying objects and activities in the surveillance area.
Key Features:
| Camera functionality | Intelligent dynamic noise reduction; Intelligent defog |
| Color | White |
| Effective pixels (H x V) | 1944 x 1212 |
| Ethernet type | 10/100BASE-TX; Auto-sensing; Full / half duplex |
| Input voltage (VAC) | 24 VAC |
| Iris control | Automatic (with manual override) |
| Lens aperture (/F) | 1.60 – 4.70 /F |
| Lens focal length (mm) | 4.30 – 129 mm |
| Lens zoom (x) | 30 x |
| Material | Housing: Magnesium |
| Operating temperature (°C) | -10 – 40 °C |
| Pan range (°) | 0° – 360° continuous |
| Pre-position accuracy (average) (°) | 0.10 ° |
| Protocols / standards | IPv4; IPv6; UDP; TCP; HTTP; HTTPS; RTP/RTCP; IGMP V2/V3; ICMP; ICMPv6; RTSP; FTP; ARP; DHCP; APIPA |
| Sensor type | 1/2.8 inch CMOS |
| Storage temperature (°C) | -40 – 60 °C |
| Video compression | H.264 (ISO/IEC 14496-10); M-JPEG; JPEG; H.265/HEVC |
| Weight (kg) | 2.60 kg |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 28 | Visitors Counter: 14885112
About | Recruitment | News | Contact Us