info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The NBN-50051-C camera belongs to the DINION IP 5000 HD series. With a 5MP resolution, it delivers sharp images even in low-light conditions or high-contrast scenes. It supports H.264 and MJPEG compression standards, optimizing bandwidth and storage usage.
Key Features:
| Power Supply | 12 VDC Power-over-Ethernet 48 VDC nominal |
| Current Consumption | 300 mA (12 VDC) 75 mA (PoE 48 VDC) |
| Power Consumption | 3.6 W |
| PoE | IEEE 802.3af (802.3at Type 1) Power level: Class 1 |
| Type | 1/3‑inch CMOS |
| Total sensor pixels | 2592 x 1944 |
| Color | 0.35 lx |
| Mono | 0.05 lx |
| Dynamic range | 81 dB Wide Dynamic Range (WDR) |
| Video compression | H.264 (MP); M- JPEG |
| Streaming | Multiple configurable streams in H.264 and M-JPEG, configurable frame rate and bandwidth. |
| Overall IP Delay | Min. 300 ms, Max. 850 ms |
| GOP structure | IP |
| Encoding interval | 1 to 12 fps |
| 5MP (4:3) | 2592 x 1944 |
| 1.5MP (4:3) | 1440 x 1080 |
| 0.8MP (4:3) | 1024 x 768 |
| VGA | 640 x 480 |
| QVGA | 320 x 240 |
| Day/Night | Color, Monochrome, Auto |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 29 | Visitors Counter: 14886806
About | Recruitment | News | Contact Us