info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The NBE-5503-AL camera belongs to the Dinion IP 5000i Bullet series. It features a 5MP resolution, delivering sharp images and ensuring clear details in all situations. The camera is equipped with a variable focal length lens ranging from 2.7 to 12mm, allowing adjustment of the viewing angle to meet specific observation needs.
Key Features:
| Built-in IR (m) | 50 m |
| Color (lx) | 0.1850 lx |
| Frame rate (fps) | 1 – 30 fps |
| Horizontal field of view (º) | 95 – 50 ° |
| Impact protection | IK10 |
| IP rating | IP67 |
| Lens focal length (mm) | 2.70 – 12 mm |
| Monochrome (lx) | 0.0350 lx |
| Operating temperature (°C) | -40 – 60 °C |
| Resolution | 1920 x 1080; 1280 x 1024; 1280 x 720; 640 x 480; 3072 x 1728; 2688 x 1512; 2304 x 1296; 320 x 240 |
| Sensor type | 1/2.9 inch CMOS |
| Video compression | H.264 (ISO/IEC 14496-10); M-JPEG; H.265/HEVC |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 66 | Visitors Counter: 14885685
About | Recruitment | News | Contact Us