info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The MIC-7602-Z30GR-OC camera belongs to Bosch's MIC inteox 7100i series, designed for monitoring and observing large areas with flexible angle adjustments and powerful zoom capabilities, making it suitable for outdoor applications. With a 2MP resolution (1920x1080), it delivers sharp, detailed, and clear images that meet modern security standards, ensuring long-term safety and efficiency, ideal for monitoring expansive areas.
Key Features:
| Camera functionality | Backlight compensation (BLC); Intelligent auto exposure; Intelligent defog; Pixel counter; Tamper detection; Display stamping |
| Color | White |
| Color (lx) | 0.0047 lx |
| Effective pixels (H x V) | 1937 x 1097 |
| Ethernet type | Auto-sensing; Full / half duplex; 100BASE-TX; 1000BASE-T |
| Input voltage (VAC) | 24 VAC |
| Iris control | Automatic (with manual override) |
| Lens aperture (/F) | 1.50 – 4.80 /F |
| Lens focal length (mm) | 6.60 – 198 mm |
| Lens zoom (x) | 30 x |
| Material | Anodized cast aluminum |
| Monochrome (lx) | 0.0013 lx |
| Operating temperature (°C) | -40 – 65 °C |
| Pan range (°) | 0° – 360° continuous |
| Pre-position accuracy (average) (°) | 0.05 ° |
| Protocols / standards | IPv4; IPv6; UDP; TCP; HTTP; HTTPS; RTP/RTCP; IGMP V2/V3; ICMP; ICMPv6; RTSP; FTP; ARP; DHCP; NTP (SNTP); DNS; DNSv6; DDNS |
| Sensor type | 1/2 inch CMOS |
| Storage temperature (°C) | -45 – 70 °C |
| Video compression | H.264 (ISO/IEC 14496-10); M-JPEG; JPEG; H.265/HEVC |
| Weight (kg) | 8.70 kg |
Bosch Recording Station is an integral part of IP video and security solutions for a wide range of applications.
View detail
Software application for live viewing and playback of network-connected cameras
View detail
Provides many optional features to the base Allegiant Video Switcher/Control System.
View detail
A 4-inch PCD pole top bracket for a variety of CCTV Integrated Day/Night and license plate capture cameras.
View detail
Highest-performance management workstation for video-oriented applications.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 11 | Visitors Counter: 14702320
About | Recruitment | News | Contact Us