info@kps.com.vn
+84 903 709 019
The AC-UC2012-TH is a single-door access controller using an IP platform, designed to securely and efficiently manage and control door access in access control systems.
The device supports TCP/IP and RS-485 communication, allowing flexible connection to peripheral devices and central management systems. Communication data is encrypted, enhancing security for the entire system.
In addition, the controller supports offline operation in case of network connection loss, ensuring system stability. The device incorporates a tamper-proof switch, which detects and alerts in case of unauthorized tampering.
| AC-UC2012-TH | |
| Power supply | 100 ~ 240 VAC |
| Power consumption (with Load) | ≤ 50 W |
| Power consumption (Without Load) | ≤ 4 W |
| Processor | 32-bit |
| Storage | 32 M |
| Communication | TCP/IP, RS-485, Wiegand (W26/W34) |
| Capacity | 100,000 cards, 300,000 events |
| LED Indicator | Power supply status, communication status, and work status |
| Built-in Clock | Support |
| Accessible Card Reader | 2 card readers (RS-485 interface), and 4 card readers (Wiegand interface) |
| Input interface | Alarm input × 4, door contact × 1, exit button × 1, case input × 2, tamper alarm ×1 |
| Ouput interface | Lock relay × 1, alarm relay × 2 |
| Working temperature | -20 °C to +65 °C (-4 °F to +149 °F) |
| Working humidity | 10% to 90% (Non-condensing) |
| Dimensions (L × W × H) | 398 mm × 474 mm × 100 mm (15.7" × 18.7" × 3.9") |
| Approval | CE, FCC, UL294 |
The PN8000-CSLD is an IP network announcement microphone (also known as an IP zone call station) designed to broadcast announcements to designated speaker zones via a network. The device can be installed anywhere within a LAN network.
View detail
The PN8008-ZA is a two-channel, 8-zone IP network audio converter that supports simultaneous IP audio encoding and decoding. It converts analog audio sources such as microphones, MP3 players, CDs, or multimedia players into IP audio streams, and decodes the IP audio back into analog outputs for preamplifiers, mixers, or active speakers.
View detail
The PN8000-HC IP network audio system controller is a high-performance solution designed for managing and distributing audio over an IP network. Designed for optimal performance, it ensures high-quality audio transmission in a variety of environments, including commercial, industrial, and residential settings.
View detail
The PN8032-FA serves as an interface between the fire alarm system and IP-based PA system. It supports 16 independent control inputs to trigger automatic broadcasts of pre-recorded Alert, EVAC, or Clear messages during emergencies.
View detail
The PHA amplifier series consists of high-power PA amplifiers utilizing Class-D switching power supply technology.
This design delivers minimal power consumption and high efficiency—up to 85%. As a result, these amplifiers save rack space, generate less heat, and have a longer lifespan.
View detail
The PV8000-AC2 is a high-to-low level audio signal converter designed to work with 100V distributed loudspeaker systems.
View detail
The PV8000-CSE2 is a call station extension designed for use with a remote announcement microphone in a voice alarm system.
View detail
The PV8050-MC2 is a multi-functional voice alarm and evacuation controller integrating remote PC software, zoning functions, signal line and amplifier monitoring, speaker monitoring, power management, recording, SD card slot, emergency microphone, and fire alarm interface.
View detail
The PV8050-RT2 is an 8-zone emergency announcement router (voice alarm router), playing a crucial role in public address and evacuation (PA & Voice Alarm) systems.
View detail
The PA200-UDTB is an audible alarm device designed for emergency notification systems, allowing for flexible activation via automatic signals and manual operation.
View detail
2010 © Bản quyền thuộc KPS
Online: 21 | Visitors Counter: 14703628
About | Recruitment | News | Contact Us